images

 

________Dzięki nowoczesnym, innowacyjnym materiałom pojazdy są bezpieczniejsze, samoloty lżejsze a silniki wydajniejsze. Maszynowa obróbka takich materiałów jak stale o dużej wytrzymałości, stopy aluminium, magnezu czy tytanu, tworzywa sztuczne oraz materiały kompozytowe stawia jednak wysokie wymagania technice narzędziowej. Optymalne dopasowanie narzędzi precyzyjnych i procesu obróbki do maszyny oraz przedmiotu obrabianego wymaga niezbędnej wiedzy inżynieryjno-technicznej z zakresu różnych dyscyplin i dużego doświadczenia. Właściwie zastosowane narzędzia precyzyjne zwiększają wydajność wszystkich procesów obróbczych, zarówno w produkcji masowej jak i w przypadku średnich przedsiębiorstw.

Boehlerit1

________Firma Boehlerit jest zaliczana do wiodących na świecie producentów materiałów skrawających z węglika spiekanego do narzędzi wykorzystywanych w obróbce metali, drewna oraz tworzyw sztucznych co czyni ją pionierem w rozwoju tego materiału. Nazwa przedsiębiorstwa pochodzi od pracowników działu metalurgii fabryki Böhler w Düsseldorf. W roku 1932 nadali oni opracowanemu przez siebie nowemu gatunkowi węglika nazwę Boehlerit.

________Nazwa handlowa pozostała niezmieniona nawet po przeniesieniu produkcji do Kapfenberg w Austrii w latach pięćdziesiątych. Jako specjalista w rozwoju i produkcji materiałów skrawających  i węglika spiekanego Boehlerit zyskał miano lidera całej branży narzędziowej.