O NAS

images

 

________Dzięki nowoczesnym, innowacyjnym materiałom pojazdy są bezpieczniejsze, samoloty lżejsze a silniki wydajniejsze. Maszynowa obróbka takich materiałów jak stale o dużej wytrzymałości, stopy aluminium, magnezu czy tytanu, tworzywa sztuczne oraz materiały kompozytowe stawia jednak wysokie wymagania technice narzędziowej. Optymalne dopasowanie narzędzi precyzyjnych i procesu obróbki do maszyny oraz przedmiotu obrabianego wymaga niezbędnej wiedzy inżynieryjno-technicznej z zakresu różnych dyscyplin i dużego doświadczenia. Właściwie zastosowane narzędzia precyzyjne zwiększają wydajność wszystkich procesów obróbczych, zarówno w produkcji masowej jak i w przypadku średnich przedsiębiorstw.

Boehlerit1

________Firma Boehlerit jest zaliczana do wiodących na świecie producentów materiałów skrawających z węglika spiekanego do narzędzi wykorzystywanych w obróbce metali, drewna oraz tworzyw sztucznych co czyni ją pionierem w rozwoju tego materiału. Nazwa przedsiębiorstwa pochodzi od pracowników działu metalurgii fabryki Böhler w Düsseldorf. W roku 1932 nadali oni opracowanemu przez siebie nowemu gatunkowi węglika nazwę Boehlerit.

________Nazwa handlowa pozostała niezmieniona nawet po przeniesieniu produkcji do Kapfenberg w Austrii w latach pięćdziesiątych. Jako specjalista w rozwoju i produkcji materiałów skrawających  i węglika spiekanego Boehlerit zyskał miano lidera całej branży narzędziowej.

 

 

 

[embedplusvideo height=”360″ width=”480″ editlink=”http://bit.ly/OQwxHv” standard=”http://www.youtube.com/v/YxhyIB6n5BE?fs=1&vq=hd720″ vars=”ytid=YxhyIB6n5BE&width=870&height=700&start=&stop=&rs=w&hd=1&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep9383″ /]